Suplementy diety

Na runku pojawia się coraz więcej suplementów diety. W telewizji i internecie możemy zaobserwować coraz więcej reklam na ten temat. Czym dokładnie są suplementy diety i czy warto je stosować, wyjaśniamy poniżej.

Czym są suplementy diety?

Jak sama nazwa wskazuje suplement diety jest środkiem odżywczym, który ma za zadanie wspomagać naszą dietę o składniki odżywcze. Stanowią ono źródło witamin, składników mineralnych lub innych substancji, mających na celu wywołanie określnego efektu odżywczego lub fizjologicznego. Możemy w nich znaleźć witaminy A, D3, C, E, K, B1, B2, B6, B12, wapń, magnez, żelazo, potas, biotynę i wiele innych substancji. Występują one najczęściej w postaci tabletek, kapsułek lub drażetek, które łatwo jest przyjąć do organizmu. Suplementy diety nie są lekami.

Kiedy należy stosować suplementy diety?

Dzięki regularnemu stosowaniu suplementów diety wspieramy nasz organizm, uzupełniając nasze jedzenie w odpowiednią ilość minerałów i witamin. Są one przeznaczone dla osób, które nie są w stanie dostarczyć ich do organizmu. Dlatego przed ich stosowaniem bardzo ważna jest konsultacja z lekarzem. Nie należy samemu podejmować decyzji o stosowaniu suplementów diety. Dzięki odpowiednim badaniom lekarz zdecyduje, czy faktycznie powinniśmy stosować suplementy diety. Dodatkowo poinformuje nas, których minerałów i witamin nam brakuje, mówiąc jednocześnie, które powinniśmy zacząć przyjmować. Tylko rozsądne stosowanie suplementów diety wpłynie pozytywnie na nasz organizm.

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *